איך לטפל במוגלה מאחורי האוזן? - valoro

איך לטפל במוגלה מאחורי האוזן?

מוגלה מאחורי האוזן

במוקדם או במאוחר, זה קורה לכל מי שיש לו חור באוזן: לא משנה כמה נעים מזג האוויר ומה רמת ההיגיינה שאנחנו שומרים עליה, מופיעה מוגלה בחלק האחורי של תנוך האוזן. החובבנים ינסו להיפטר ממנה באמצעות חיטוט מתמשך אבל למעשה, מוגלה מאחורי האוזן יכולה להיות הרת אסון: זיהום חמור באפרכסת, אינפקציות מתמשכות, דלקות וצלקות כרוניות עלולות להיות התוצאה של הזנחת מוגלה מאחורי האוזן. כן, גם אם זה נראה קטן. כך תיפטרו ממוגלה מאחורי האוזן בלי להשאיר סימנים, צעד אחר צעד.

למה דווקא אני?

גיליתם מוגלה מאחורי האוזן? אולי תופתעו, אבל מדובר בתופעה די נפוצה. הסיבות העיקריות המביאות להצטברות ריחות לא נעימים, דלקות ובסופו של דבר גם מוגלה הן שמנים, חיידקים ואינטראקציה של העור עם גורמים סביבתיים מזהמים. הגוף מפריש שמנים טבעיים ובלי שבכלל התכוונתם, אתם מגלים שהיא משמשת לא רק לשמיעה.
גורמים המאיצים את הצטברותה של מוגלה מאחורי האוזן כוללים החלפה מרובה של עגילים ובאופן כללי, התעסקות מוגברת בתנוך האוזן, הזנחת ההיגיינה ושימוש בעגילים שאינם מתאימים לסוג העור.

לטיפים והמלצות טיפול לחצו כאן>>

השלכות אפשריות

השלכות חמורות ללא ספק יכולות לקרות לאחר שעברתם ניקוב באוזן, בין אם מדובר על חור באוזן לילדות, לבין חור באוזן לבני נוער. מידי שנה מגיעים למיון בני נוער וילדים בשל דלקות אקוטיות וכאבי-תופת באזור האוזן. טיפולי אנטיביוטיקה אינם יעילים במקרים קיצוניים ולעתים, הצטברות מתמשכת של המוגלה יכולה להיפתר רק באמצעות הליך כירורגי מורכב. לעתים ניתן לטפל בבעיה באמצעות פתיחת האזור וניקוז במקביל לטיפול אנטיביוטי משלים.

לפוצץ או לא לפוצץ, זו השאלה

קודם כל, חשוב לאבחן. חור באוזן יכול לגרום לתופעות שונות ומגוונות וכל אוזן מגיבה אחרת לניקוב, להחלפת העגילים ולסוגים שונים של מתכות.
אתם מושיטים יד לתנוך האוזן כהרגלכם כדי לשחק עם העגיל והופ! מופיעה לה שם ישות חדשה. מכירים את הגולה העגולה שצצה בוקר אחד ליד העגיל? יש כאלה שנותנים לה שמות, יש מי שמנסה לפוצץ אותה בכוח (ונתקל בכאבים עצומים) ויש מי שרץ מהר לפירסר שיטפל בבעיה. הנה מקרא קטן שיסייע לכם להבין מה משמעות הגוש: אם אתם מצליחים להזיז את הגוש במקצת, מדובר בציסטה מלאת נוזלים והדבר הכי פחות מומלץ לעשות במקרים הללו הוא לחטט בה או לפוצץ אותה. אם הגוש לא זז כשאתם מנסים לגעת בו, מדובר ברקמה צלקתית שאמורה לחלוף מעצמה.

ניקוב חורים באוזניים בוחרים רק בואלורו – העגיל הראשון שלי

נהוג לומר כי “סוף מעשה במחשבה תחילה”. רבים אולי מייחסים חשיבות משנית לעניין חירור האוזן אבל הלכה למעשה, מוגלה מאחורי האוזן אינה תופעה נדירה כל כך. כדי להימנע מהשלכות קיצוניות, חשוב לבחור במנקבי אוזניים מקצועיים ובעלי ניסיון של שנים רבות, המכירים את שיטות הניקוב השונות, לא מתפשרים על איכות העגילים ועל תהליך רגיש לתנוך שלכם. בואלורו, אתם יכולים לישון טוב בלילה, ולא משנה על איזו אוזן אתם ישנים.