ניקוב חורים באוזן לתינוקות – איך זה מתבצע?

הורים רבים שואלים את עצמם באיזה שלב מתאים לעשות עגילי זהב לתינוקות. מצד אחד אנחנו מאוד רוצים שלתינוקת המהממת שלנו כבר יהיו עגילים על האוזניים, גם כדי לעשות את זה כמה שיותר מוקדם וגם כי זה פשוט יפה, אך מצד שני חוששים מסיבוכים, זיהומים ודלקות באוזן כתוצאה מהתהליך עצמו.

אז יש לנו חדשות בשבילכם! עם העגיל הראשון שלי אתם יכולים להיות רגועים, אנחנו דואגים להתאים את העגיל ואורך המוט הנכונים לילדיכם. לכן כל העגילים באוזן לתינוקות אצלנו בעגיל הראשון שלי מעוצבים עם מוט דק – המותאם במיוחד עבור ניקוב לתינוקות.
קראו בהרחבה על ניקוב חורים ללא אקדח.

העגיל הראשון שלי

העגיל הראשון – במקום לפחד חשבו על זיכרון לכל החיים

כשמנקבים בפעם הראשונה את האוזן, זה סוג של זיכרון, סוג של חוויה. אנחנו חיים בעידן שהכל קורה כאן ועכשיו. בגלל זה אנחנו מפספסים המון רגעים שהם כל כך משמעותיים וחשובים, רגעים שאחר כך נוכל להיזכר בהם וליהנות מהם ביחד, להעלות שוב את התחושות. אנחנו מזמינים אותך להאט את הקצב ולאמץ לעצמך את החוויה הזו. גם תוכלי להחליט לעשות את זה עם חברה קרובה שיש לה תינוקת באותו הגיל של התינוקת שלך, עם אחותך או כל מישהי אחרת שקרובה לליבך. ככה תוכלו לחלוק את הרגשות והשמחה ביחד.

העגיל הראשון הוא משהו שתמיד נזכור אותו בתור אימהות. דרך נפלאה לתת לך ולתינוקת שלך מזכרת נפלאה, לתעד את התאריך שבו ניקבתן את האוזן ואפילו לשמור באריזה מיוחדת את העגיל הראשון שלה. ברגעים שמעלים זיכרונות כמו ביום הולדת 5, 10, בבת מצווה ובאירועים נוספים, תמיד תוכלו לפתוח את הקופסה המקסימה הזו ולהיזכר ברגע הזה.

האם זה בן או זוהי בת?

בתרבויות שונות בעולם נהוג לקשט את אוזני התינוקות בעגילים. האמת היא, שגם אצלנו בישראל, מדינה בה רב–תרבותיות היא סוג של סמל, הורים רבים בוחרים לנקב את אוזני התינוקות שלהם בגיל די צעיר. אחת השאלות הפופולאריות שעולות בנושא הזה קשורה לצד הבריאותי של העניין. האמת היא, שרוב ההורים אשר בוחרים לנקב את אוזניהן של התינוקות כבר בגיל ינקות היא במטרה להבדיל האם זה תינוק או תינוקת, שלב שבו קשה להבחין בין השניים.

הגוף שלי הוא שלכם?

לעומת זאת, ההורים שממש נגד ניקוב האוזניים בגיל כה צעיר טוענים כי התינוקת מצד אחד לא מעורבת בהחלטה, הפעולה עצמה מכאיבה, יכולה להוביל לדלקת או זיהום והמראה מצועצע ופוגע בתמימות התינוקת. יחד עם זאת, יש הורים שטוענים כי מדובר בהחלטה שאיננה מוסרית, שכן התינוקת לא יכולה להתנגד לפעולה והיא חסרת ישע בעוד מטמיעים בגופה הפרטי עצם זר בגיל מוקדם מדי.

האמת היא שלרוב מדובר בהחלטה אינטואטיבית: או שהולכים על זה או שמוותרים.

ומה לגבי הנושא הרפואי?

כל עוד פעולת ניקוב האוזניים מתבצעת באופן סטרילי, אין סיבה שיתפתח זיהום או תיווצר סכנה בריאותית. לכן, לפני שאתם מחליטים לנקב את האוזניים ולענוד לתינוקת שלכם עגילים, יש כמה דברים שכדאי לשים לב אליהם:

  • סטריליות לפני הכל.
  • ניקוב מדויק בתנוך ולא באזורים אחרים באוזן.
  • מקום מוכר עם שם ומוניטין.
  • העגיל חייב להיות עשוי מתכת היפו-אלרגנית.
  • יש לבחור בעגיל צמוד וקטן המיועד לתינוקות.
  • סוגר איכותי.
  • שימוש בקרם מחטא לאחר הניקוב.
  • מומלץ לנקב את האוזניים רק אחרי שהתינוקת עברה שלושה סבבים של חיסונים.

התאמת ניקוב חורים באוזן לתינוקות

כשמתאימים עגילים באוזן לתינוקות חשוב להבין – ניקוב לתינוקות מתבצע ע”י מוט זה וככל שהמוט יותר דק הניקוב פחות כואב. באופן כללי ישנם שלושה אורכי מוטות: קצר, רגיל וארוך.

מוט קצר -אורך 8.9מ"מ (מיוחד לתינוקות)
מתאים לתנוכים דקים במיוחד. המוט הקצר מבטיח שהעגיל אינו דוקר בחלק האחורי ומנגד אינו ארוך מידי ויכול לדוגמא להיתפס בבגדים וכו’ (ציפוי זהב דגמים מס’ 20-21, מס’ 92-94,  זהב K14 דגמים מס’ 20-21, 40, 67-68).

מוט רגיל-אורך 9.9מ"מ
אורך המוט הינו סטנדרטי ומתאים לכלל האנשים, לרבות לשמש עגילים לתינוקות (למרבית העגילים מוט רגיל, אלא אם צוין אחרת).

מוט ארוך-  אורך 11.3מ"מ
המוט עוצב במיוחד לאנשים בעלי תנוך בשרני (עבה), אורכו של המוט מאפשר אוורור של האוזן והחלמה מהירה (ציפוי זהב דגמים מס’ 54-57, זהב K14 דגמים מס’ 41-42).

כשמדובר בעגילים לתינוקות אנו ממליצים להשתמש בעגיל רפואי. כל העגילים שלנו הם עגילים רפואיים (ללא ניקל – nickel safe) ולכן עומדים ואף עוברים את הסטנדרטים הגלובליים הקפדניים ביותר לדרישות ניקל של משרד הבריאות האמריקאי FDA ושל האיחוד אירופי. כל עגילי הזהב באישור מכון התקנים הישראלי.

אז למה דווקא אצלנו?

כבר למעלה מ-20 שנה שאנחנו מייבאים בבלעדיות את העגילים של חברת Studex האמריקאית. בכל פעם מחדש אנו שמחים לחוות עם ההורים שמגיעים אלינו את תהליך ניקוב החורים באוזניים. יש לנו למעלה מ-1,000 חנויות בישראל ואנחנו מציעים 156 דוגמאות של עגילים לתינוקות. אבל מה שהכי חשוב הוא שתהליך ניקוב האוזניים מתבצע ללא אקדח. מה זה אומר? שכל תהליך הניקוב שלנו סטרילי ומהיר, אז תוך כמה שניות בלבד יהיו לבת של עגילים חדשים 🙂
אגב, כדאי לוודא שקיבלתן את המוצר המקורי של העגיל הראשון שלי. קראו עוד כאן.

איך אנחנו בעגיל הראשון שלי עושים את זה?

חשבנו איך אנחנו הופכים את תהליך ניקוב האוזניים לכמה שיותר ידידותי, סטרילי ובטוח.
מדובר בערכה חד פעמית, סטרילית שכל עגיל יושב בעצם בתוך הערכה הזו. מוט העגיל הוא זה שבעצם מנקב את האוזן ולאחר הניקוב העגיל נשאר באוזן. אחרי הניקוב הערכה מושלכת ישר לפח ככה שאתם נהנים ממאה אחוז סטריליות.
כדאי שתדעו! מיקום הסוגר שלנו תורם למניעת היתפסות בגדים בעגילים.
אנחנו ממליצים להשאיר את העגיל על האוזן למשך 6 שבועות לפחות ולטפל בעזרת הג‘ל.
אל תדאגו, בחנות ינחו אתכם בדיוק מה לעשות.

בשונה מניקוב עם אקדח שנחשב לכואב, השיטה שלנו עוצבה במיוחד ככה שהניקוב נעשה עם המוט ולכן התחושה היא מעט של אי נוחות אבל לא של כאב. זהו. כעת כל מה שנשאר לך זה לבחור את העגיל שהכי יתאים לתינוקת המהממת שלך.

* מומלץ להיוועץ עם מוכר לפני ניקוב עגילי תינוקות.

יש לכם שאלות נוספות על עגילים באוזן לתינוקות? מה כדאי ומתי כדאי? צרו איתנו קשר ונשמח לעזור!
בטלפון 03-9360347 או במייל info@valoro.co.il

בנוסף, תוכלו לעקוב אחרינו בפייסבוק, באינסטגרם ופינטרסט ולקבל השראה.