כאב באוזן ימין מקרין לראש - valoro

כאב באוזן ימין מקרין לראש

כאב באוזן ימין מקרין לראש

אם גם אתם חוויתם כאב באוזן ימין מקרין לראש וגורם לכאבי תופת בלתי נשלטים, אתם לא לבד. סוגים שונים של כאבי אוזניים יכולים לגרום לכאבי ראש ואפילו כאבי ראש קשים. הסיבה העיקרית לכך היא ההובלה העצבית באזורים שונים של תעלות האף המשפיעים על הראש, הפנים ולעתים גם על הצוואר. אז נכון, זה התחיל משפעת והפך להיות כאב ראש בלתי נסבל, אבל מוטב לטפל בזה מוקדם לפני שיחמיר.

תפסת משולש לא תפסת

העצב המרכזי המספק חישה לאזורי הפנים, האף והסינוסים בפרט הוא העצב המשולש. זהו העצב החמישי בראש ויש לו תחומי אחריות רבים. ביניהם: תחושות באזור הפנים, פעולות כמו נשיכה, לעיסה, בליעה ועוד. כאב ראש שונים יכולים לפיכך לנבוע בכלל מהסינוסים: גודש, דלקות ותופעות אחרות גורמות לכאבי ראש בשל תנועת הכאב לאורך העצבים. במקרים מסוימים יכולים הכאבים לנבוע כתוצאה מעגילים באזניים ועם זאת, חשוב להבחין בין הגורמים השונים המביאים להיווצרותם של כאבי ראש.
במקרים אחרים, כאבי אוזניים יכולים להיות תוצאה של הצטברות נוזל בחלל האוזן או לחצים המופעלים על האוזן התיכונה, זו הממוקמת מאחורי עור התוף. כאבים אלו נגרמים מחיידקים הפולשים לתעלת האוסטכיאן המחברת את חלל האף והאוזן התיכונה ולמעשה, מונעים את הפעילות התקינה של מנגנון ניקוז הנוזל. גורמים נוספים הם דלקות באוזניים ופוליפים מוגדלים – שניהם תופעות מוכרות הגורמות לכאבי ראש והן כאבי אוזניים.

בחן את עצמך

אמנם בזמן כאבי ראש הולמים קשה לבחון ולהבין בדיוק מה הוא המקור לכאב, אבל כאב באוזן ימין מקרין לראש או כאב באוזן שמאל המקרין לצוואר הוא תסמין שקל לזהות אותו. כאבים אלו יכולים לנסוע מדלקות ויכולים להיות לכם כאשר אתם מתמודדים עם קשיי שינה הנגרמים בעקבות הכאבים, חום גבוה, אבדן של התיאבון, שיעול או נזלת, אפילו אבדן שמיעה (חלקי או מלא) ומיגרנות חזקות. גודש באזניים גם הוא יכול להופיע וליצור תחושות של לחץ תוך אזני, לחץ שמגביר את כאב הראש.
תסמינים נוספים שאפשר ונתקלתם בהם הם הפרשות לא נעימות מהאוזניים, חירשות, פגיעה בשיווי המשקל, סחרחורת, טינטון (צפצוף באוזן). במקרים קשים יותר הגורמים יכולים להביא לנזק אקוטי ומצריכים טיפול מוקדם ככל האפשר (כמו גידולים).

אז מה עושים?

ישנם מקרים רבים בהם הכאב חולף מעצמו. במקרים שזה לא קורה, ואם תוך כמה זמן הכאב אינו נחלש ותדירותו אינה פוחתת, רצוי לפנות לטיפול על מנת לוודא כי לא מדובר בבעיות רפואיות עמוקות וקשות יותר המצריכות טיפול מידי. במקרה ואתם חשים כאב באוזן שמאל או כאב באוזן ימין המקרין לראש והכאב אינו חולף כעבור זמן קצר, חשוב לפנות לטיפול רפואי על מנת לקבל אבחון בהקדם האפשרי ולשלול תופעות בעלות נזק ארוך טווח.